Pacolli: Nuk është në rregull që vetëm zyrtarëve të lartë t’ju rriten pagat

23:40 / E enjte, 14 Qershor 2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka folur për rritjen e pagave për zyrtarët e lartë të shtetit, me vendim të kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj.

“Do të ishte mirë që të gjithë të kishin rroga më të mëdha. Edhe mësuesit, edhe punëtorët, edhe krejt”, është shprehur Pacolli në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7.

Sipas tij, rritja e pagave vetëm për zyrtarët, nga paratë e qytetarëve të thjeshtë, “nuk është në rregull”.

Megjithatë, Pacolli ka thënë se shefi i tij, Haradinaj, nuk ka menduar keq kur ka vendosur për rritjen e pagave.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400