Paralajmëron eksperti i sigurisë: Ja çfarë do të ndodh me vendimin e sotëm të Francës për Haradinajn

10:45 / E enjte, 12 Janar 2017

 

Njohësi i çështjeve të sigurisë Burim Ramadani thotë se vendimi i sotëm në Francë për liderin e AAK-së, Ramush Hardinaj, mundë të jetë përcaktues mbi Kosovën.

Këtë ai e tha në një status në Facebook-un e tij, i cili shtoi se megjithatë beson fuqishëm në fitoren e Haraindajt.

Ja postimi i tij:

Vendimi i sotëm në Francë mund të jetë përcaktues mbi Kosovën!

Ramushi do të triumfojë pa dilemë ndaj kësaj makinerie të shpifjeve dhe urrejtjes.

Por, shteti i Kosovës duhet të jetë kuptojë rolin dhe të vërtetën e vet!

Vendimi i sotëm mund të kthehet në vendim mbi Kosovën, mbi qëndrueshmërinë e Kosovës dhe të ardhmen.

Vendimmarrësit në Kosovë mund të vijnë në momentin kur do të duhet të zgjedhin” mes Ramushit dhe Serbisë!

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400