Pas breshrit e vërshimeve, Rahoveci formon shtab për menaxhim të krizës

23:57 / E enjte, 14 Qershor 2018

Moti ka befasuar sot sidomos Rahovecin. Vërshimet dhe një breshër i madh kanë goditur këtë komunë, transmeton Gazeta InfoPress.

Raportohet për dëme të mëdha të shkaktuara nga breshri i fortë dhe vërshimet.

Banorët kanë njoftuar se janë shkaktuar dëme të konsideruara në kultura bujqësore.

Kryetari Smajl Latifi ka formuar një shtab për menaxhimin e krizës.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400