Pediatria në gjendje të mjerueshme, dy fëmijë shtrihen në një shtrat (Video)

23:00 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Në repartin e pediatrisë nuk ka shtretër të mjaftueshëm për fëmijët të cilët gripi ju ka shkaktuar komplikacione.

Në një shtrat po qëndrojnë 2 fëmijë, madje edhe prindërit e tyre. Një nënë tjetër thotë se gjatë natës fëmija ju rrëzua në tokë.

Këtë e pohon edhe vet Doktoresha Arbnore Batalli, e cila thotë se këto ditë është vërejtur një shtim numrit të pacientëve.

Sipas saj, kjo po ndodh si shkak i ndotjes së ajrit. Kujtojmë se në Prishtinë, ditëve të fundit, ndotja e ajrit ka kaluar qdo kufi të normales.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400