Policia e Shqipërisë arreston të dënuarin me 10 vite burg

19:57 / E diell, 22 Korrik 2018

Një i dënuar me dhjetë vite burg është arrestuar nga ana e Policisë së Shtetit të Shqipërisë.

Me anë të një njoftimi Policia e Shtetit të Shqipërisë ka thënë se 38 vjeçari me inicialet F. I ishte i dënuar me 10 vite burg nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Prodhim dhe shitje lëndësh narkotike e kryer në bashkëpunim”.
I njëjti sipas policisë ishte i shpallur në kërkim.

“Ndalimi i këtij shtetasi u bë, pasi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka dërguar urdhërin për ekzekutimin e vendimit Nr.2383, të datës 20.09.2017, të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, e cila e ka dënuar këtë shtetas me 10 vite burg për veprën penale “Prodhim dhe shitje lëndësh narkotike e kryer në bashkëpunim”, parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal”, thuhet në njoftimin e Policisë së Shqipërisë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400