Policia jep detaje për therjen e nxënësit në Pejë

13:12 / E mërkure, 14 Mars 2018

Dje në rrugën “Adem Jashari” (Stacioni i Autobusëve) në Pejë, një nxënës është therur me thikë. Policia përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se deri te incidenti ka ardhur pas një fjalosje ndërmjet dy të miturve. Dorasi ka goditur viktimën tri herë me thikë në pjesën e shpinës.

Mësohet se pas trajtimit në spital i njejti është liruar në shtëpi, ndërsa personi i dyshuar është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

më 13.03.2018 12:12. Është arrestuar i dyshuari i mitur, mashkull K/Shqiptar, i cili pas një fjalosje kishte goditur në pjesën e shpinës tri herë me armë të ftohët-thikë viktimën e mitur mashkull K/Shqiptar. Viktima ka marrë tretman mjekësor në spitalin rajonal – Pejë, ku pas tretmanit lirohet për në shtëpi. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet relevante policore. Me vendimin e prokurorit i dyshuari dërgohet në qendrën e mbajtjes 24 orë.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400