Policia rrethon zonën ku ndodhi shpërthimi në Fushë Kosovë

15:42 / E premte, 25 Maj 2018

Policia e Kosovës tashmë ka arritur ta rrethojë një perimetër të madh të zonës ku shpërtheu rafineria e derivateve në Fushë Kosovë. Ata madje paralajmëruan edhe për rrezik dhe evakuim të njerëzve.

Katër persona janë lënduar nga shpërthimi i një rezervuari derivatesh në Miradi të Fushë Kosovës, shkruan Gazeta Express.

Këto janë pamje nga vendi i ngjarjes, ku po shihet flakë dhe tym.

Në vendin e ngjarjes kanë arritur edhe zjarrfikësit dhe policia tashmë ka rrethuar zonën.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400