Policia u vendos bllokuesin e gomave, qytetari e heq me forcë

22:04 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Veturat në kryeqytet shumë shpesh ndodh t’i hasim të parkuara aty ku nuk duhet.

E për këtë Policia e trafikut rrugor, siguron që t’ia bllokojë gomat e veturës e që më pas vetura të tërhiqet nga vendi i parkuar gabimisht.

Por,  në një fotografi dërguar nga një qytetar në redaksinë e Indeksonline, shihet që dy persona vetura e të cilëve është e bllokuar më një mbajtëse për goma, kanë kapur një shufër metalike dhe po mundohen t’ia heqin, pavarësisht asaj që është vënë nga policia.

Kjo foto tregon se si qytetarët nuk zbatojnë ligjet përkatëse që kanë të bëjë me trafik rrugor si kjo në foto:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400