Prokurorët kundër Tahirit, kushërinj të Berishës?

02:00 / E shtunë, 21 Tetor 2017

 

Këshilltarja e Sali Berishës, Erla Mëhilli ka komentuar situatën politike në vend, ndërsa ka sqaruar akuzat se tre prokurorët kanë lidhje farefisnore me ish-kryeministrin.

Ajo sqaroi në ‘Facebook’ se ky ishte një trillim banal i mediave të kapura nga kryeministri Rama.

POSTIMI I PLOTË

Sot, mediat e kontrolluara nga Edi Rama kane shperndare nje trillim banal te tij, i cili ne nje panik te papermbajtur ka gjetur si mburoje per Sajmir Tahirin nje shpifje dhe trillim bajat, sipas te cilit prokuroret e çeshtjes “Tahiri” jane kusherinj te ish kryeministrit Berisha dhe djalit te tij, Shkelzen Berisha.

Lidhur me sa me siper, sqaroj opinionin publik me pergjegjesi te plote se nuk ekziston asnje lidhje farefisnore apo e çdo lloji tjeter midis ish kryeministrit Berisha dhe djalit te tij dhe prokuroreve te çeshtjes se Sajmir Tahirit. Por ky trillim deshmon qarte dhe nje here tmerrin qe ka kapur kupolen e narko-shtetit ne Shqiperi!

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400