Prokuroria heton vdekjen e 19 vjeçarit në QKUK

14:06 / E enjte, 09 Gusht 2018

Prokuroria e Prishtinës është duke hetuar vdekjen e dyshimtë të të riut në QKUK.

Këtë për KALLXO.com e ka konfirmuar prokurori Armend Hamiti.

“Prokuroria është duke hetuar vdekjen e të riut si vdekje e dyshimtë deri sat ë grumbullohen të gjitha informatat e nevojshme”, tha Hamiti, për KALLXO.com.

Sipas Hamitit, prokuroria është në pritje të raportit të obduksionit nga Instituti i Mjekësisë Ligjore, dhe më pas do të ndërmerren veprime të nevojshme në lidhje me këtë rast.

Policia e Kosovës ka njoftuar se i riu kishte vdekur si pasojë e komplikimeve gjatë një operacioni që i ishte nënshtruar në QKUK.

“Pas një operacioni, viktimës i është keqësuar gjendja shëndetësore ku më pas si pasojë e komplikimeve viktima ka nderuar jetë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400