Pse u terrorizuan banorët, pasojat e tërmetit të djeshëm në Vlorë

10:49 / E diell, 20 Maj 2018

Një tërmet 4.8 ball i shkallës Rihter terrorizoi banorët e Vlorës dhe rrethinave përreth mbrëmjen e djeshme.

 Epiqendra e tërmetit ka qenë 17 km nga Orikumi dhe 24 km nga Vlora, duke i bërë kështu lëkundjet mjaft të forta. Pavarësisht se nuk ka patur të plagosur, dëmet materiale mund të duken në shtëpitë e fshatit Bashaj.

Njoftimi

Lëkundje tërmeti me magnitudë 4.8 ballë janë ndjerë mbrëmjen e së shtunës në Vlorë dhe në zonat përreth.

Tërmeti u regjistrua në orën 20:14 minuta me epiqendër 17 km nga Orikumi dhe 24 km nga Vlora.

Lëkundjet raportohet se janë ndjerë edhe në Gjirokastër, Tepelenë dhe Memalia.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400