Qeveria e Malit të Zi uron Kosovën për vizat, përmend edhe Demarkacionin

17:29 / E enjte, 19 Korrik 2018

Qeveria e Malit të Zi e ka uruar Kosovën për rekomandimin pozitiv nga Komisioni Evropian për liberalizimin e vizave.

Në urimin që është shprëndarë në faqen zyrtare të Qeverisë malazeze në Twitter, përmendet edhe kontributi i Malit të Zi në plotësimin e kriterit kryesor për liberalizimin e vizave për Kosovën, ratifikimin e Demarkacionit, transmeton lajmi.net.

“Urime Kosovë! Ky është një tjetër lajm i mirë për Ballkanin Përendimor. Mali i Zi është i gëzuar për kontributin e vet në suksesin e fqinjit”, shkruhet më tutje në urimin e Qeverisë së Malit të Zi.

Vlen të theksohet se Kosova pikërisht këtë vit me ratifikimin e Demarkacionit e ka plotësuar kushtin kryesor për liberalizimin e vizave.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400