Qeveria mbështet Agim Agushin – rekordmenin e Guinnes-it

16:29 / E diell, 15 Korrik 2018

Ramush Haradinaj është takuar me Agim Agushin, rekordmen botëror dhe i Guinnes-it për goditjen e topit me kokë, njofton Klan Kosova.

Haradinaj ka thënë se qeveria do ta mbështesë Agushinnë synimin e tij të radhës.

“Mësova se caku i tij i radhës është ‘Burj Khalifa’ në Dubai, ndërtesa më e lartë në botë. Agimin e sigurova për mbështetjen e Qeverisë në realizimin e synimit të tij për arritjen e këtij rekordi”.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400