QMK informon për gjendjen momentale në Kondovë

01:21 / E diell, 13 Gusht 2017

 

Qendra për menaxhim me krizat njofton se në terren në Kondovë veprojnë 4 cisterna, 25 zjarfikës, 9 makina të zjarfikve dhe 50 persona nga bashkësia lokale.
Nga QMK, po ashtu njoftojnë se është formuar një kordon makinash të zjarrfikësve për të mos lejuar depërtimin e zjarrit fshatin Kondovë. Të pyetur nga TV SHENJA, nëse ka shtëpi të përfshira nga zjarri, nga QMK thanë se nuk kanë informata të tilla për momentin.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400