Ramë Lahaj dekorohet me Medaljen Presidenciale të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë

11:57 / E hëne, 07 Maj 2018

Tenori i njohur, Ramë Lahaj është dekoruar me Medaljen Presidenciale të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë.

Lajmi është bërë i ditur përmes llogarisë zyrtare të presidentit Thaçi në Facebook, shkruan lajmi.net.

Presidenti ka vlerësuar punën e tenorit, duke thënë që përmes artit muzikor po shkëlqen kudo në skena botërore dhe afirmon imazhin e Kosovës.

“Me Medaljen Presidenciale të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë e dekorova tenorin e njohur kosovar, Ramë Lahaj. Ai, përmes artit muzikor po shkëlqen kudo në skenat botërore dhe po e afirmon denjësisht emrin e Kosovës. HTH”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e presidentit.

Kujtojmë që me datë 8 maj, tenori do të mbajë koncert në Prishtinë, në Amfiteatrin e Ri të Bibliotekës Universitare në Kosovë, me ftesë nga Ambasadorja Apostolova.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400