Reparti i Shërbimit Intensiv pajiset me 27 shtretër dhe aparaturë moderne

15:21 / E enjte, 24 Maj 2018

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka bërë të ditur se sot Reparti i Shërbimit Intensiv është pajisur me 27 shtretër, staf profesional dhe aparaturë moderne.

 Ismaili ka kujtuar se si pasojë e mungesës së shtretërve në intensivë qytetarët kanë pësuar shumë herë.

“Shpresoj që qytetarët tanë të kenë sa më pak nevojë për këtë repart, mirëpo është detyrë dhe obligim i yni që t’u gjendemi pranë kur ata kanë më së shumti nevojë”, ka shkruar Ismaili në Facebook.

Postimi i plotë:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400