Reshjet e borës, vështirësohet qarkullimi i veturave në kryeqytet

10:40 / E enjte, 22 Mars 2018

Reshjet e vazhdueshme të borës kanë bërë që të përkeqësohet gjendja nëpër rrugët e Kosovës.

Si pasojë e kësaj, në Prishtinë shumica e rrugëve janë bllokuar nga trafiku i ngarkuar, duke ngadalësuar kështu qarkullimin nëpër kryeqytet, gjë që ka shkaktuar vonesa për qytetarët për të arritur në destinacionet e tyre, raporton lajmi.net.

Në fotografitë e ardhura në redaksinë e lajmi.net, shihen kolona të gjata të veturave, të cilat në pamundësi të qarkullimit kanë shkaktuar bllokimin e komunikacionit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400