Rexhep Selimi nuk deklaron asnjë cent në banka!

19:56 / E mërkure, 13 Qershor 2018

 

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka deklaruar vetëm pak gjëra në Agjencinë Kundër Korrupsionit.

Si pasuri të paluajtshme Selimi ka deklaruar një banesë të blerë në vitin 1998 vlera e të cilës arrin në 120 mijë euro ndërsa një banesë tjetër të blerë në vitin 2009 në vlerë 36 mijë euro.
Po ashtu në deklarimin e tij, figuron edhe tokë bujqësore por që është në pronësi të prindit, vlera e të cilët është 13 mijë euro. Përpos kësaj, deputeti ka deklaruar edhe një truall në vlerë 15 mijë euro,

Si pasuri të paluajtshme ai ka edhe një veturë të tipit ‘Mitsubishi’ që është shkëmbin/blerje,  vlera e të cilës arrin në 8 mijë euro si dhe një veturë tjetër ‘KIA’ e cila është në pronësi të bashkëshortes, në vlerë 12 mijë e 720 euro.

Selimi ka zgjedhur të mos deklarojë asnjë cent nga paratë e gatshme që ka në institucione financiare. Sipas deklarimit, ai nuk ka para të gatshme në asnjë bankë apo thjeshtë ka zgjedhur të mos i deklarojë ato.

Si detyrim financiar Selimi ka ndaj bankës ‘Raiffeisen’, një kredi 10 mijë euro që detyrohet ta kthejë për 24 muaj.

Nga të hyrat vjetore, Selimi nuk ka deklaruar madje as pagën që merr si deputet. Të vetmin deklarim si të hyra vjetore ai e ka deklaruar ‘Pensionin e Veteranit’ të bashkëshortes në vlerë 170 euro.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400