Rrahmani: Po festojmë dy festa të krenarisë!

14:16 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

 

Qazim Rrahmani zv.Ministër i Ministrisë së Kominiteteve dhe Kthimit përmes një statusi në facebook ka uruar të gjithë kosovarët për 10 vjetorin e pavarësisës, si dhe ditën e ashkalinjeve, e cila është nesër.

Ja statusi i plotë i tij:

Të Dashur qytetar të Republikës së Kosovës Të Dashur motra dhe vllëzër Ashkanli Zonja dhe zotrinjē. Jemi në ditët e krenarisë,festës dhe gëzimit, sepse jem në prag të dy (2) datave historike dhe me vlerë kombëtare e shtetërore. Festojm 15 Shkurtin Dita e Flamurit të Ashkanlive, dhe Festojm 17 shkurtin dekadën, 10 vjetorin e Pavarësis të Republikës së Kosovës. Duke kujtuar sakrificën e Deshmorëve të UÇK-së, luftën e saj çlirimtare dhe ndihmën e bashkësisë ndërkombëtare, sot Kosova është e lirë, Demokratike dhe e Pavarur. #Urime Kosovë 10 vjetori Pavarësisë. Kurse Data e 15 shkurtit,Ashkanlit në Kosovë dhe Diaspor po ashtu ku do që gjinden, e festojn ditën e flamurit të tyre, një dekad e gjysmë me simbol kombëtar, krenari,Vullnet dhe qendrueshmeria kombëtare çdo ditë dashuria për flamurin Ashkan po shtohet nga gjeneratat e reja, vlen të falenderohen burrat e kombit xhixhi im Sabit Rrahmani dhe Berat Qerimi që shpallen flamurin kombëtar të Ashkanlive, sepse sot Ashkanlit me këtë simbol i njef bota. #Urime Ashkanli ku do që jeni. Zoti e bekoftë Kosovën. Zoti i bekoftë Ashkanlit. #Urime #Pavarësia #10vjetshtet #Urime #DitaFlamurit #Ashkanli. me respekt: Qazim Rrahmani zv.Ministër i MKK-së.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400