Rusia thotë se do ta respektojë çdo vendim të Serbisë për Kosovën

14:42 / E premte, 10 Gusht 2018

Rusia do të respektojë çdo vendim të Serbisë për Kosovën , tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova.

Siç tha ajo, qëndrimi i Rusisë ndaj Kosovës është i qëndrueshëm dhe i bazuar në të drejtën ndërkombëtare, respektin për sovranitetin e Serbisë dhe legjislacionin e saj të brendshëm, transmeton Klan Kosova.

Këto komente ajo i bëri pas një takimi që pati në Beograd me ministrin e Inovacionit dhe Teknologjisë së Serbisë, Nenad Popoviq.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400