Samiti historik i Sofjes për Kosovën përmes 30 fotografive. Thaçi, Merkel, Macron…

15:04 / E enjte, 17 Maj 2018

Pasi kanë folur të gjithë pjesëmarrësit, në hapësirën jashtë vendit ku po mbahet Samiti BE- Ballkani Perëndimor është realizuar “fotografia familjare”.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili në Samitin e Sofjes më të madhin të organizuar ndonjëherë ndërmjet BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor ka folur për perspektivën evropiane të Kosovës, duke kërkuar që sa më shpejt të liberalizohen vizat.

Në këtë samiti Thaçi ka takuar kancelaren gjermane, Angela Merkel, presidentin e Francës, Emmanuel Macron, kryeministrin italian, Paolo Gentiloni, etj, shkruan lajmi.net.

Lajmi.net ju sjellë 30 fotografi nga Samiti i Sofjes

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

eu-western-balkans-summit-family-phoro_40361786530_oeu-western-balkans-summit-family-phoro_40361787450_oeu-western-balkans-summit-family-phoro_40361788050_oeu-western-balkans-summit-family-phoro_40361788510_oeu-western-balkans-summit-family-phoro_40361788950_oeu-western-balkans-summit-family-phoro_41268191635_oeu-western-balkans-summit-family-phoro_41268192195_oeu-western-balkans-summit-family-phoro_41268192255_oeu-western-balkans-summit-family-phoro_41268192375_oeu-western-balkans-summit-family-phoro_41268192775_oeu-western-balkans-summit-family-phoro_41268193025_oeu-western-balkans-summit-family-phoro_41268193475_oeu-western-balkans-summit-family-phoro_41268194105_oeu-western-balkans-summit-family-phoro_41268195475_oeu-western-balkans-summit-family-phoro_41268196745_oeu-western-balkans-summit-family-photo_28295767638_oeu-western-balkans-summit-family-photo_28295768178_oeu-western-balkans-summit-family-photo_28295769258_oeu-western-balkans-summit-family-photo_28295769858_oeu-western-balkans-summit-family-photo_28295771198_oeu-western-balkans-summit-family-photo_41267669935_oeu-western-balkans-summit-family-photo_41267670445_oeu-western-balkans-summit-family-photo_42121986712_oeu-western-balkans-summit-family-photo_42121987582_oeu-western-balkans-summit-family-photo_42121987982_o

????????????????????????????????????

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400