SHBA do të shpallë “non grata” edhe zyrtarë të tjerë të lartë”, çfarë parashikon gazetari?

10:30 / E diell, 18 Shkurt 2018

Emisioni “Java”, në RTSH ka diskutuar rreth shpalljes “non grata” të ish–kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Gazetari investigativ Artan Hoxha, deklaroi se  SHBA së shpejti do të shpall “non grata” dhe persona të tjerë të cilat janë zyrtar të. Duke bërë  kronologjinë e ngjarjeve që çuan në ndalimin  ish-Kryeprokurorit Adriatik Llalla bashkë.

Me familjen e tij për të hyrë në SHBA, Hoxha theksoi se ky është vetëm fillimi. “ Masa ndaj Llallës tregon ndër  të tjera se SHBA kanë mbledhur  mbledhin informacion  me instrumentet e tyre për zyrtarët e korruptuar në Shqipëri  dhe në vende të tjera. Ky është paralajmërimi për të tjerët që kanë mbushur kupën”, tha analisti Preç Zogaj, duke shtuar se kjo masë  ndëshkuese I ekspozon zyrtarët e lartë para popullit të tyre  si të  korruptuar e të padëshirueshëm në  vendin kampion të demokracisë”.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400