Shënohet përvjetori i puçit në Turqi, marsh në Prishtinë në mbështetje të Erdoganit

14:22 / E diell, 15 Korrik 2018
Është duke u mbajtur në Prishtinë, marshi mbështetës ndaj Presidentit turk Recep Tajip Erdogan, që shënon përvjetorin puçit në Turqi.

Marshuesit janë nga vendet e ndryshme të Kosovës, ndërsa pjesë e këtij organizimi janë parë edhe Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç, deputetja  Duda Balje e disa personalitete të tjera, njofton Klan Kosova.

Ky marsh është mundësuar nga organizatorët e TIKA.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400