Sheshel nuk apelon kundër aktgjykimit të Tribunalit të Hagës

14:03 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Lideri serb i Partisë Radikale Vojislav Sheshel nuk apeloi kundër aktgjykimit të Tribunalit të Hagës, duke thënë se ai nuk do të shkojë në aktgjykim.

Sipas tij, Tribunali mund të flas vetëm për shumën e kompensimit për dëmin e shkaktuar nga shkeljet e ndalimit dhe të drejtave të njeriut, transmeton lajmi.net.

Në vend të apelit, Sheshel i ka dërguar një “përgjigje formale” kryeprokuorit  Serge Brammertz i cili, thotë ai, të jetë përgatitur nga këshilltarët e tij ligjorë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400