Sheshi i qytetit të Vushtrrisë do të quhet ‘Ahmet Krasniqi’

21:18 / E diell, 17 Qershor 2018

Sapo të jetë gati ndërtesa e re komunale në Vushtrri, do të nisë ndërtimi i sheshit.
E ky i fundit do të mbajë emrin e ish ministrit të Mbrojtjes së Republikës së Kosovës në ekzil, Ahmet Krasniqi, dhe do të jetë pjesë e Qendrës Historike të qytetit, transmeton Gazeta InfoPress.

Propozimi i kryetarit të komunës, Xhafer Tahiri po mbështetët nga qytetarët, të cilët lartësojnë veprën e Krasniqit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400