Shqiptari pret damarët në qelitë e Greqisë

00:56 / E hëne, 20 Nëntor 2017

 

 

Një 29-vjeçar shqiptar ka tentuar ti japë fund jetës në ambientet e burgut në Rodos të Greqisë.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele (19 nëntor), ku shqiptari ideniteti i të cilit ende nuk dihet ka prerë damarët me një mjet prerës.

Mediat raportojnë se i u transportua në Spitalin e Përgjithshëm të Rodosit dhe më pas në një spital në Athinë.
Shqiptari akuzohet për një vjedhje të kryer ditët e fundit. Konkretisht mbrëmjen e 15 nëntorit ai kishte vjedhur një sasi të konsiderueshme floriri në një shtëpi në Lachania si dhe 1300 paund dhe monedha të vjetra në shtëpinë e një anglezi.
Gjithashtu, ai do gjykohej në ditët në vijim edhe për një rast tjetër të vjedhjeve, ku përfshinin edhe 7 persona të tjerë.
Sipas informacioneve të publikuara në mediat greke, 29-vjeçari është i varur nga droga.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400