Shtimja përmbytet pas shiut

20:57 / E enjte, 14 Qershor 2018

Një valë e reshjeve ka përfshirë sot pasdite një pjesë të vendit.

Por që reshjet e shiut duket se kanë qenë më të dendura në qytezën e Shtimes, njofton Klan Kosova.

Nga disa pamje të siguruar , niveli i ujit është ngritur tejmase përgjatë rrugëve, çka ka bërë që veturat të mbesin të bllokuara.

Po ashtu sasia e madhe e ujit ka rrezikuar edhe bizneset që operojnë përskaj rrugës. Nga videot e mëposhtme shihen punëtorë dyqanesh që me mjete të ndryshme largojnë ujin nga dera e hyrjes.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400