Skandal: Gruevski sulmon Xhaferin. Rojet nuk e mbrojnë (VIDEO)

16:51 / E mërkure, 14 Mars 2018

Sot në Parlamentin e Maqedonisë ka ndodhur një skandal i paparë nga ish lideri i VMRO dhe ish kryeministri Nikolla Gruevski, ai gjatë seancën për Ligjin për gjuhën për përdorimin e gjuhëve ka kërcënuar kryeparlamentarin Talat Xhaferin.

Madje, Gruevski dhe Xhaferin kanë pasur edhe një konfrontim fizik me çka janë ndarë nga sigurimi i Parlamentit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400