Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Tokës

07:48 / E diell, 22 Prill 2018

Sot në Rahovec shënohet 22 Prilli – Dita Ndërkombëtare e Tokës.

Shënimi është organizuar nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor në bashkë organizim me MBPZHR-në, MASHT-in, Komunën e Prishtinës, Komunën e Rahovecit, OJQ-të mjedisore si; REC, Lets Do it Kosova, Green Art Center dhe shoqërinë civile.

Aktiviteti mbahet në Parkun e qytetit.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400