A do të jetë Vjosa Osmani pjesë e listës së deputetëve? Tregon Avdullah Hoti (VIdeo)

22:03 / E premte, 19 Maj 2017

Kanë mbetur edhe pak orë deri në dorëzimin e listave të deputetëve të partive në Komisionin Qendror Zgjedhor. Lidhja Demokratike, përkatësisht kreu i saj, Isa Mustafa, edhe më tutje nuk ka bërë të ditur nëse do të përfshihen në këtë listë deputetët që kundërshtuan fillimisht zgjedhjen e tij si kryeministër, më pas edhe Demarkacionin.

Avdullah Hoti, në intervistën e tij të parë që nga nominimi për kryeministër, dhënë në emisionin Komiteti, ka folur për listën e koalicionit LDK-AKR-Alternativa, bartës i të cilës do të jetë ai.

Hoti ka treguar nëse tashmë është gati lista e deputetëve, sepse kanë mbetur edhe pak orë deri në dorëzimin përfundimtar të saj në KQZ, ndërsa nuk ka bërë të ditur nëse pjesë e kësaj liste do të jenë Vjosa Osmani, Arben Gashi apo Shpejtim Bulliqi.

“Në atë listë janë emrat më t fuqishëm në skenën mediale dhe politike,” ka thënë Hoti pa përmendur emra të kandidatëve.

I pyetur për Osmanin, ka thënë se lista nuk është finalizuar dhe duhet pritur derisa ajo të finalizohet.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400