Teatri Kombëtar pa drejtor

22:28 / E premte, 22 Qershor 2018

Teatri Kombëtar i Kosovës vazhdon të funksionojë pa zot shtëpie.

Që nga shkarkimi i regjisorit Agim Sopi nga pozita e drejtorit të përgjithshëm të Teatrit, ky institucion po vazhdon të funksionojë me ushtrues detyre.

Por, gjatë javës së kaluar Këshilli Drejtues i Teatrit Kombëtar të Kosovës ka kërkuar nga Ministria e Kulturës që të hapet konkursi për drejtorin e përgjithshëm të Teatrit.

Kjo e fundit paralajmëron që konkursi do të hapet gjatë javës së ardhshme.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400