Tërmet në Kosovë, epiqendra në Tiranë me 5.1 ballë të rihterit

18:09 / E shtunë, 11 Gusht 2018

Një lëkundje e tokës ka ndodhur në këto momente në Prishtinë. Ende nuk dihet sa shkallë ka ndodhur kjo dridhje dhe as ku është epiqendra e këtij tërmeti.

Dridhjet e tokës janë vërejtur në shumë pjesë të Prishtinës.

Dridhjet e tokës ka ndodhur edhe në qytete tjerë të Kosovës përfshirë Prishtinën, Gjilanin, Ferizajn, Prizrenin etj.

Tërmeti ka ndodhur me epiqendër në Shqipëri përkatësisht 25 kilometra afër Tiranës.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400