Tërmete të njëpasnjëshme godasin rajonin e Prespës dhe Ohrit

14:08 / E shtunë, 26 Maj 2018

Në rajonin e Prespës dhe Ohrit janë regjistruar mbrëmë disa tërmete të një pas njëshme nga Observatorit Sizmiologjik nga Fakulteti Matematiko-Natyror në Shkup.

 Epiqendra e tërmeteve ka qenë 85 kilometra në jugperëndim të Shkupit, me origjinë nga rajoni i Debërcës.

Ndërsa dy nga këto tërmete janë regjistruar 50 dhe 59 minuta pas mesnate me fuqi prej 3 shkallëve të Rihterit.

Por dridhjet nga tërmetet janë ndjerë edhe në Ohër, Strugë dhe Kërçovë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400