Tha që Kosova është Serbi, zv/kancelari austriak qënka i dashuruar me bukuroshen serbe

10:03 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

Heinz Christian Strache,  zv/kancelari austriak që udhëheq me partinë e ekstremit të djathtë, FPO, i cili bëri bujë në mediat serbe me deklaratën se Kosova është ‘pjesë’ e Serbisë, në vitin 2015  ka qënë i fejuar me këngëtaren serbe Teodora Kunic, vajzën e Suzana Mançicit, e cila u bë e famshme në ish-Jugosllavi si prezantuese e Loto-s.

Informacionet vijnë ndër vite nga mediat për dashurinë e tij për serbët:

Portali austriak “Kosmo” në 14 tetor 2015 shkruante se “kolegët serbë duket se nuk kanë asnjë ide se kush është politikani i njohur austriak. Vërtetë, këmbanat e dasmës do të bien për Teodorën së shpejti, por për Strache-n ato mbeten të heshtura…Shefi i FPÖ ishte vetëm një mysafir në mbrëmjen e fejesës”.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400