Thaçi: Demarkimi me Malin e Zi tanimë çështje vetëm e Kosovës

08:44 / E enjte, 14 Shtator 2017

 

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, në një intervistë për Zërin e Amerikës, duke folur për dialogun Kosovë-Serbi ka thënë se nuk ka alternativë pos fqinjësisë së mirë, e cila duhet të ngadhënjej pasi është në interesin e dy shteteve dhe të rajonit por edhe në interesin e vet investimeve të Bashkësisë Ndërkombëtare, sepse paqja Kosovë-Serbi nënkupton paqe dhe stabilitet për gjithë rajonin dhe hapje e një perspektive të sigurt.

Lidhur me çështjen e demarkacionit, Thaçi deklaroi se nuk është më çështje ndërshtetërore, por është çështje e vet kosovarëve që duhet të marrin vendimin e tyre në parlamentin e Kosovës.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400