Thaçi ia huq me Kelmendin: E quan poet

10:51 / E enjte, 12 Janar 2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllimet për vdekjen e Ramiz Kelmendit.

Ai, në Facebook Ramiz Kelmendin e ka quajtur edhe poet, por Ramiz Kelmendi nuk ka botuar kurrë poezi.

Thaçi ka shkruar:

Me keqardhje dëgjova se Ramiz Kelmendi ka ndërruar jetë. Autor, poet, publicist, profesor por mbi të gjitha një intelektual që la fërkemë shumëngjyrëshe në pejsazhin e letrave shqipe. Ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe miqve.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400