Thaçi në Paris, merr pjesë në ceremoninë e 100-vjetorit të armëpushimit mes Francës e Gjermanisë (Foto)

13:11 / E diell, 11 Nëntor 2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është pritur nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron, i cili ka organizuar një ceremoni për shënimin e përkujtimit të 100 vjetorit të nënshkrimit të armëpushimit në mes Francës dhe Gjermanisë, armëpushim ky që solli përfundimin e Luftës së Parë Botërore më 11 nëntor 1918.

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron së bashku me bashkëshorten e tij dhe gardën cermoniale ka pritur udhëheqësit e botës, ambasadorët dhe përfaqësues të organizatave ndërkombëtare.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400