Thaçi për Ditën e Europës: Hapi i parë duhet të jetë liberalizimi dhe lëvizja e lirë

11:28 / E mërkure, 09 Maj 2018

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se pikërisht në Ditën e Europës, ndodhet në Berlin për një takim bilateral me kancelaren Merkel.

Ai, nga atje ka dhënë edhe një porosi se, Hapi i parë duhet të jetë liberalizimi dhe lëvizja e lirë.

Postimi i plotë i presidentit Thaçi:

Dita e Europës më gjen në Berlin ku kam takim bilateral ne Kancelarën Merkel. Porosia ime është e qartë: jemi vend me mbi 90% përkrahje për Bashkimin Europian dhe vlerat europiane. Tani duhet të punojmë me partnerët në Berlin, Bruksel, kryeqytetet europiane por edhe Uashington, që ëndrra shekullore e popullit të Kosovës të bëhet realitet. Dialogu, pajtimi por para së gjithash puna e sinqertë do të na sjellin në këtë cak. Hapi i parë duhet të jetë liberalizimi dhe lëvizja e lirë!

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400