Thaçi,Tusk, Hahn dhe Vuçiq bëhen bashkë në Samitin e Sofjes (Foto)

10:50 / E enjte, 17 Maj 2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është parë bashkë me presidentin i Komisionit Evropian, Donalt Tusk, me komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

 Në foto shihen katër liderët duke diskutuar mes vete.

Gjatë ditës, presidenti Thaçi, i cili udhëheq me delegacionin kosovarë ka takuar presidentin Tusk, komisionerin Hahn, derisa dje ka zhvilluar një takim të përbashkët me presidentin serb dhe përfaqësuesen e politikës së Jashtme Mogherini.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400