Tinka Kurti në spital, vjen reagimi i parë nga ministrja e Shëndetësisë

23:36 / E martë, 23 Janar 2018

 

Ditën e sotme aktorja e mirënjohur Tinka Kurti është dërguar në spital për shkak të një infeksioni pulmonar, ndërkohë që ka qenë në provat për operan “Carmen” ku do të jetë pjesë.

Tinka është në kujdesin e vazhdueshëm të mjekëve të spitalit Amerikan 3, ndërkohë që këtë mbrëmje është vizituar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

“Të shkuara Tinka Kurtit, yllit të skenës shqiptare e të fëmijërisë së të gjithëve ne dhe gruas që gjithnjë frymëzon gratë me fisnikërinë, energjinë e kurajon e saj,”-përfundon ministrja në rrjete sociale./Gazeta Express/

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400