Vazhdojnë kërkimet për gjetjen e të zhdukurve në Kaliforni

23:30 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Ekipet e shpëtimit po vazhdojnë përpjekjet për gjetjen e shtatë personave të zhdukur.

Kërkimet po kryhen mes baltës e gurëve, që përfshin disa shtëpi në Santa Barbara të Kalifornisë, kur një javë më parë si pasojë e stuhisë dhe reshjeve të shiut pati rrëshqitje të dheut, duke marrë jetën e së paku 18 personave.

Rreth 2000 persona janë përfshirë në kërkime, në vendin që ndodhet 145 kilometra në veriperëndim të Los Anxhelosit.

“Ne duhet të bëjmë gjithçka që duhet”, tha kapiteni Tom Henzgen, udhëheqës i një ekipi të Departamentit të Zjarrfikësve në Los Anxhelos.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400