Vazhdon procesi gjyqësor për tentativën e grushtit të shtetit në Malin e Zi

22:01 / E diell, 10 Qershor 2018

Këtë javë në Gjykatën e lartë të Podgoricës vazhdoi procesi ndaj të akuzuarve për tentativën për grusht shteti në Mal të Zi.
Si dëshmitar i rëndësishëm, kësaj here, u paraqit shtetasi amerikan Bryan Scott, njofton VoA.

Scott, përmes videokonferencës me Skype, dëshmoi mbi përpjekjen e opozitës për ta kontraktuar kompaninë e tij “Patriot defense group” nga Orlando e Floridës, në planet për 16 tetorin e vitit 2017.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400