Vendet që nuk do të kenë rrymë ditëve të ardhshme

19:04 / E premte, 17 Gusht 2018

KEDS njofton se ditëve të ardhshme në disa vende të Kosovë nuk do të ketë rrymë.

Ja cilat janë ato:

Më 18.08.2018 në TS 110/06 KV Hani i Elezit do të ndërprehet:

· Dalja 10 kV Glloboqicë (Kodi: 42000002) prej orës 10:00 deri në ora 15:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Glloboqicë, Rezhacë, Gorancë, Hunel, Meliqët, Bravët, Lagjja Kollomoqe, Fabrika e Suxhukut, Seqishtë, Krivenik dhe Gurthyesit Gur i bekuar.

Arsyeja e ndërprerjes:. Bartja e transformatorit egzistues në Stabilimentin Shpërndas Hani i Elezit Dalja e Glloboçicës.

Pejë

Më 20.08.2018 në NS 110/10KV Klina do të ndërprehet:

· Dalja 10 kV Gllareva (Kodi:52000009) prej orës 10:00 deri në ora 13:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Dresniku, shkolla, Benita kompani, Gllareva1, Veselajt 2,3,4, Morinët 5 shkolla, Rixheva1 dhe 2, Stapanica 2, Zabërgja, Qabiqi1,2 dhe 3, Gllarevë Antena e Ipko-s, depo M. Jaha, Mirusha transport dhe Lagjja Buzala.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i dy konzollave.

Gjakova

1.

Më 19.08.2018 në NS 35/10KV Gjakova lll do të ndërprehet:

· Dalja 10 kV Elektrokosova (Kodi:81084020) prej orës 10:30 deri në ora 14:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: Ali Pashë Tepelena, Armand Pier Pailand, Fan Stilian Noli, Ferhat Binishi, Ismail Qemali, Marin Barleti, Mbretresha Teuta, Musa Zajmi, Naum Veqilharxhi, Nënë Tereza dhe Selman Riza.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i panelit të tensionit të ulët.

Prishtina

Mirëmbajte të planifikuar

1.

Më 18.08.2018 në NS 35/10KV Prishtina lll do të ndërprehet:

· Dalja 10 kV Ben-AF (Kodi:10011017) prej orës 12:00 deri në ora 14:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Bena-af-i, një pjesë e Bregut të diellit dhe Qendra tregtare.

Arsyeja e ndërprerjes: Punime në dalje 10kV.

2.

Më 18.08.2018 në NS 35/10KV Prishtina lll do të ndërprehet:

· Dalja 10 kV Blloku 1 Dardania (Kodi:10011006) prej orës 14:00 deri në ora 16:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Lagjja Dardani te Santeja.

Arsyeja e ndërprerjes: Punime në dalje 10kV.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400