Veseli takon Delawie, thotë se partneriteti me Amerikën është i përhershëm

18:52 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Kryetar i Kuvendit Kadri Veseli, ka takuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delawie.

“Me Ambasadorin Delawie diskutuam për agjendën e institucioneve të Kosovës për këtë vit”.

“Partneriteti me ShBA-të është i përhershëm dhe orientim strategjik i yni dhe do të punojmë bashkë që shteti ynë të ecë përpara në reformat e nevojshme”.

Ky takim vjen pas tentimit të Kuvendit për ta zhbërë Gjykatën Speciale, dhe paralajmërimeve nga shteti amerikan se kjo nuk guxon të ndodh.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400