Vetëm dje, 39 foshnje janë lindur në Gjinekologjinë e QKUK’së

14:40 / E mërkure, 16 Maj 2018

Në Klinikën e Gjinekologjisë gjatë ditës së djeshme është rritur ndjeshëm numri i lindjeve. 37 nëna kanë sjellë në jetë 39 bebe, pasi dy prej tyre kanë lindur fëmijë binjakë, shkruan Gazeta Shneta.

Në raport janë shënuar 20 foshnje meshkuj dhe 19 femra. Me operacion cezarian kanë kryer lindjen 10 nga 37 gratë.

Ndërsa për herë të parë kanë lindur fëmijë 14 nëna.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400