Vetëvendosja sot organizon tryezën me partitë politike

08:12 / E premte, 25 Maj 2018

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se do të organizojë sot në ambientet e Kuvendit, tryezën e titulluar “Zgjidhja nëpërmjet zgjedhjeve”, ku do jenë të ftuara subjektet politike në Kosovë.

 Sipas VV-së në këtë tryezë do të synohet arritja e koncesusit për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme në vend.

Tryeza të tilla gjatë javëve të kaluara kishin organizuar PDK-ja dhe LDK-ja, shkruan lajmi.net

Deri më tani konfirmim për pjesëmarrje në këtë tryezë ende nuk ka dhënë përtia e Kadri Veselit.

Kurse AAK-ja dhe Nisma kanë bërë të ditur se do të marrin pjesë, por që nuk do të pajtohen për zgjedhje të parakohshme.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400