Vidhet makina e Qendrës Shëndetësore në Gorazhdec

16:32 / E diell, 15 Korrik 2018

Tri ditë pasi që në Pejë u arrestua një grupi i madh kriminal, i dyshuar për vjedhje në Gorazhdec, ka ndodhur një vjedhje tjetër, shkruan Tanjug, njofton Klan Kosova.

Është vjedhur vetura e Qendrës Shtëndetëos në Gorazhdec.

Vetura e vjedhur mbrëmë përdorje për transportimin e pacientëve në Mitrovicë.

Para tri ditësh, Policia e Kosovës me kumtesën që ia kishte dërguar radio Gorazhdecit, kishte njoftuar se kishte arrestuar një grup hajnash të organizuar.

Grupi kishte plaçkitur në disa qytete e fshatra të Kosovës. Sipas radio Gorazhdecit, ky grup kishte plaçkitur në vendet ku janë kthyer serbët dhe në Gorazhdec.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400