Vidhte lopë, i priste dhe i shiste në treg, arrestohet pejani

19:19 / E enjte, 12 Korrik 2018

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për vjedhje.

Sipas policisë i arrestuari në Pejë, ka vjedhur lopë dhe vejta, ku më pas i ka prerë dhe shitur në treg.

“Me datën 11.07.201, njësiti i hetuesisë ka identifikuar dhe ka arrestuar të dyshuarin mashkull K/Shqiptar, ku i njëjti dyshohet se në vazhdimësi ka blerë bagëti (lopë dhe viça) të vjedhura dhe të njëjtat i ka prerë, ku mishin e ka shitur në tregun e Pejës”, thuhet në njoftim.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit dërgohet për 48 orë në qendrën e mbajtjes.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400