Vitin e kaluar në Kosovë 12.530 raste të prekur nga diabeti

01:32 / E mërkure, 15 Nëntor 2017

 

Në Prishtinë u shënua 14 Nëntori Dita Botërore e Diabetit. Në Kosovë në vitin 2016, të prekur nga diabeti ishin 12 mijë 530 qytetarë.

Në Prishtinë u shënuan 14 Nëntori Dita Botërore e Diabetit. Në Kosovë në vitin 2016, të prekur nga diabeti ishin 12 mijë 530 qytetarë.Të prekur nga kjo sëmundje janë të gjitha moshave.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400