Viza amerikane për talentet shqiptarë, ja kush dhe si përfitohet

10:29 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

Avokati Kieran Both sqaron mbi Vizën O – vizën për aftësi të jashtëzakonshme në atletikë, arte, biznes, talente në kinematografi, dhe televizion

Një lexues i rubrikës sonë na shkruan: Kushëriri im luan futboll në Evropë. Ai nuk është në skuadrën kombëtare, por ëndra e tij është të luajë profesionalisht në një klub sportiv në SHBA. A do qe e mundur për një vizë për në Amerikë bazuar në talentin e tij?

DS, Westchester, New York

Përgjigje: Kushëriri juaj mund të kualifikohet për vizën O në qoftë se ai është në gjendje të provojë se është një nga lojtarët më të mirë në ligë. Ai duhet të jetë në gjendje të tregojë që vlerësimi i publikut e ve atë mbi të gjithë lojtarët e tjerë dhe se ai vazhdon të luajë gjithnjë në atë nivel.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400